Barcode: 0609207617723
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 86.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Pomelo. sugar, citric acid, fd&c blue #1, fd&c yellow #5, sulphur dioxide (as a preservative).
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e102
e133
e220
e330
Recipes with Similar Ingredients
Vietnamese Delight
7 ingredients
Vietnamese Pomelo Salad
19 ingredients
Pomelo Marmalade
3 ingredients
Pomelo Fruit Platter
7 ingredients
Thai Pomelo Salad
7 ingredients
A Vietnamese Fishy Surprise Cocktail!
6 ingredients
Korean Honey Citrus Tea (Cooked Version)
4 ingredients
Thai Pomelo Salad
13 ingredients
Korean Honey Citrus Tea (Raw Version)
3 ingredients
Thai Pomelo Salad
11 ingredients
Thai Shrimp, Chicken, Pomelo Coconut Salad
14 ingredients
Citrus Fruit Salad Wth Aromatic Syrup.
14 ingredients
Related Products in Snacks
Ballerina Kjeks
Ballerina,Sætre,Orkla
E NOVA 4
Kaptein
Orkla confectionery & snacks
C NOVA 4
Safari
ORKLA CONFECTIONERY & SNACKS NORGE
E NOVA 4
Sjokoladeglasur til langpanne
Toro,Orkla
NOVA 4
Sætres Beste salinas
ORKLA CONFECTIONERY & SNACKS NORGE
D NOVA 4
Blåbærlykke
ORKLA CONFECTIONERY & SNACKS NORGE
E NOVA 4
Pepita
ORKLA CONFECTIONERY & SNACKS NORGE
E NOVA 4
Daddelkuler Med Peanøtt Og Dadler
Bama
D NOVA 4
Digestive
ORKLA CONFECTIONERY & SNACKS NORGE
D NOVA 4
Gullvafler
Orkla confectionery & snacks
E NOVA 4
Snacks m/baconsmak
ORKLA CONFECTIONERY & SNACKS NORGE
E NOVA 4
Kornmo Med Fullkorn
Göteborgs
D