Barcode: 20564803
Green tea Bancha
by Vitasia
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 0.5 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
green tea
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
mousse di mela
Le Fruttine Bio
C
High Protein Tofu
Pureland
NOVA 4
Noisettes décortiquées
Petit-prix
A NOVA 1 Eco-Score E
Champiñones Laminados
Hacendado
A NOVA 3 Eco-Score E
Pan hogaza centeno
Mercadona
C NOVA 4
Gate Creamy Porridge Baby Cereal
cow gate
D NOVA 4 Eco-Score D
super Breakfast
Origens
C NOVA 1 Eco-Score B
Weissmehl
M-Classic, MClassic, terrasuisse, Migros
Polpa de Tomate Cebola e Alho
Pingo Doce
A NOVA 4 Eco-Score B
Dinkel Toastbrötchen 4071800048611
Harry
D NOVA 4 Eco-Score A
Granola naturel
TastyBasics
A NOVA 4 Eco-Score C
Kartoffel Fix
DmBio
NOVA 3