Barcode: 0050100100032
Greener gosdess
by Kraft
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 116.7 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 16.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
tomatillo puree, water, chicory root fiber (inulin), distilled vinegar, sunflower oil, spinach puree, contains less than 2% of the following: salt, corn starch, spices, xanthan gum, potassium sorbate and sodium benzoate and rosemary extract (to protect quality),
Additives
e392
e415
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Condiments
Tomato Ketchup
Batts
D NOVA 4
Pesto - Pistachio and Basil
Italiamo
D NOVA 4
Pesto alla calabrese
Lidl
D NOVA 4
Crema con « aceto balsamico di modena I.G.P » all’ arancia
Italiamo, LIDL ITALIAMO
NOVA 4
Pesto rosso
Lidl
D
Sauce tomate bio à la napolitaine
Combino, Lidl
C NOVA 3
Pesto ricotta e noci
Baresa, Lidl
E NOVA 4
Velouté de balsamique framboise
Italiamo
NOVA 4
Bio Pasta Sauce Arrabbiata
Combino
A NOVA 3
Pesto Rosso Sauce
Vemondo
NOVA 3
Perinteinen salaatinkastike
Kania, Lidl
D NOVA 4
Pesto alla genovese
Lidl
D NOVA 4