Barcode: 00433174
Greens
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Spring Greens
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Mashed Potatoes
bettergoods
C NOVA 4
Pistachio Nut Butter
bettergoods
E NOVA 4
Jumbo Flame Raisins
bettergoods
C NOVA 3
Oven Roasted and Seasoned Red Petite Potatoes with Olive Oil, Sea Salt, and Cracked Pepper
bettergoods
C NOVA 3
Fusilli Bucati No. 4103
bettergoods
NOVA 1
Roasted and unsalted almonds
Bettergoods
A NOVA 3
Wasabi Peas
bettergoods
E NOVA 3
Casarecce No. 40
bettergoods
A NOVA 1
Trompetti pasta
Better goods
A NOVA 1
Seedless grapes
Marketside
C
Bucatini No. 520
bettergoods.
A NOVA 1
Olive and Herb Mixed Nuts
bettergoods
D NOVA 4