Barcode: 4002566011571
Halloumi Grillkäse
by Gazi
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 320.0 kcal |
| Fat | 24.6 g |
| of which saturated | 14.7 g |
| Carbohydrates | 2.3 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.3 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Pasteurisierte Kuhmilch, pasteurisierte Schaf - und Ziegenmilch, Speisesalz, Minze, mikrobielles Lab
Related Products in Dairies
Γιαούρτι στραγγιστό 0% Total
FAGE
A Eco-Score B
PARMIGIANO REGGIANO
Mill
D Eco-Score D
Früchtetraum - Pfirsich-Maracuja
Ehrmann
C NOVA 4 Eco-Score B
Caramel Macchiato
Barissimo
C NOVA 4 Eco-Score B
ΓΙΑΟΥΡΤΙ αγελάδας 2%
ΜΕΒΓΑΛ
Eco-Score B
Strawberry Flavored Yogurt
OIKOS PRO
A NOVA 4 Eco-Score B
Leche fresca pastoreo entera
milbona
C Eco-Score D
Hipro 15g proteine gusto stracciatella
DANONE
A NOVA 4 Eco-Score B
Organic YoBaby Plain Yogurt w/ Probiotics
Stonyfield Organic, Stonyfield
NOVA 4 Eco-Score B
Casagedu
A NOVA 3 Eco-Score E
Doppeldecker - Waldmeister + Vanille
Müller, Müller Milch
C NOVA 4
Magra Sem Lactose**
Matinal
E NOVA 4 Eco-Score E