Barcode: 0034952589900
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 7.1 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 42.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Corn syrup, sugar, palm oil, sea salt, egg whites, citric acid, malic acid, evaporated milk, natural and artificial flavor, artificial color (including blue 1, red 3, yellow 5, yellow 6).
Additives
e102
e110
e127
e133
e296
e330
Related Products in Snacks
Nice!, trail mix, berry chocolate
Nice, Walgreens Co.
D NOVA 4
Good & delish, kettle cooked potato chips, honey bbq
Good & Delish, Walgreens Co.
C NOVA 4
Nice!, moose tracks, snack mix
E NOVA 4
Nice!, almonds, cinnamon
Nice, Walgreens Co.
E NOVA 4
Mini giggles jelly candies
E NOVA 4
Delish & good, roasted whole cashew with sea salt, colossal cashews
Delish, Walgreens Co.
D NOVA 3
Nice!, chocolate candies, berry chocolate
Nice, Walgreens Co.
D NOVA 4
Nice!, popcorn, cheddar cheese
Nice, Walgreens Co.
E NOVA 4
Trail mix
Nice, Walgreens Co.
E NOVA 4
Mini gummy bears
D NOVA 4
Candy-coated almonds
E NOVA 4
Nice!, poopcorn, white cheddar
Nice, Walgreens Co.
E NOVA 4