Barcode: 4305615663029
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fettarme Milch* mit 1,5 % Fett. *aus kontrolliert biologischem Anbau
Related Products in Dairies
Pilos unt sarat
Pilos
E Eco-Score E
Icelandic Style SKYR low-fat yogurt raspberry
Trader Joe’s
B NOVA 4 Eco-Score B
Chèvre frais
EN CUISINE
NOVA 3 Eco-Score E
Mozzarella di Bufala Campana A.O.P.
Auchan, Auchan Tavola in Italia, Tavola in Italia
C NOVA 3 Eco-Score C
Sharp Cheddar
Great Value
C NOVA 3 Eco-Score D
Caractere würzig&intensiv
Fol Epi
A NOVA 4 Eco-Score D
Bûche Sainte Maure
Delhaize
D NOVA 3 Eco-Score E
Gouda
Hofburger
D NOVA 3 Eco-Score D
Cookies & Cream
Chobani flip
C NOVA 4 Eco-Score B
Yogurt limone intero
C NOVA 4 Eco-Score B
Philadelphia So leicht
Philadelphia
C NOVA 4 Eco-Score D
Mellanmjölk med längre hållbarhet
Garant
B NOVA 1 Eco-Score C