Barcode: 4046700001080
Haltbare Weidemilch
by Schwarzwald
Labels
no gmos
ohne gentechnik
fsc
fair
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 69.0 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
H-Vollmilch, 3,8 % Fett ultrahocherhitzt, homogenisiert, Schwarzwald, Deutschland
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
AMPER ultra
NOVA 4
No Sugars Oat Drink
Oatly
C NOVA 3 Eco-Score A
Remix Breskva
Knjaz Milos
E NOVA 4 Eco-Score D
Jugo de naranja con pulpa
Citric
B NOVA 1 Eco-Score C
Bebida líquida a base de proteína de soja
Rapi fruit, Soyalac
B NOVA 3 Eco-Score A
Kéfir Natural sabor suave
Milbona
B
Mandel Drink
Rewe Bio+vegan
B NOVA 4
Ameixa Zero
ACTIVIA
B NOVA 4 Eco-Score E
Kokosmilch
Bamboo Garden
E NOVA 1 Eco-Score C
Leben BELDI
Chergui
B NOVA 1
Punch Energy
Monster
E NOVA 4
Golden Kola
Inca Kola,Golden Kola
E NOVA 4