Barcode: 0015883190823
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 560.0 kcal |
| Fat | 32.0 g |
| of which saturated | 8.0 g |
| Carbohydrates | 56.0 g |
| of which sugars | 48.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Sesame paste (allergen), sugar, glucose, pistachios (allergen), partially hydrogenated vegetable oil (rapeseed and palm), halawa extract, citric acid, vanillin, flavors.
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Snacks
Jumbo black cookie
Chocola, Ludwig Schokolade, Penny
E NOVA 4
Edelbitter Mouse
Best Moments, Penny, Stollwerck
E NOVA 4
Feines Butter Ringe
Covo,Penny,Borggreve
E NOVA 3
Schoko Butterkeks
Covo
E NOVA 4
Jumbo Toffee ganze Nuss
Chocola, Ludwig Schokolade, Penny
E NOVA 4
Edelmarzipan-Ei mit kandierter Ananas
Douceur, Penny, Schluckwerder
E NOVA 4
Mandelspritzgebäck
Covo
E NOVA 4
Blätter-Krokant
Douceur, Ludwig Schokolade, Penny
E NOVA 4
Edelmarzipan-Ei mit Pflaume in Madeira
Douceur, Penny, Schluckwerder
E NOVA 4
Eierlikör Fasschen
Bergland, Douceur, Penny
E NOVA 4
Müsliriegel Schoko Banane
Granola,Penny,DE-VAU-GE
D NOVA 4
Swedisches Haferkekse Schoko
Covo
E NOVA 4