Barcode: 0052851746309
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 530.0 kcal |
| Fat | 28.3 g |
| of which saturated | 3.5 g |
| Carbohydrates | 56.5 g |
| of which sugars | 53.0 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 10.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sesame seeds, sugars, vegetable oil (palm), natural spice - saponariae root, nature identical vanilla
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Snacks
Cinnamon Wrapped Cashews
Karma Nuts
E NOVA 3
Raw Jumbo Cashews
Karma Nuts
D NOVA 1
Lime Twist Wrapped Cashews
Karma Nuts
E NOVA 3
Sea Salt Wrapped Cashews
Karma Nuts
D NOVA 3
Toasted Coconut Roasted Cashews
Karma Nuts
E NOVA 3
Peri Peri Roasted Cashews
Karma Nuts
E NOVA 3
Cinnamon Wrapped Cashews
Karma Nuts
E NOVA 3
Lightly Salted Wrapped Cashews
Karma Nuts
D NOVA 3
Toasted Coconut Roasted Cashews
Karma Nuts
E NOVA 3
Lime Twist Wrapped Cashews
Karma, Karma Nuts
E NOVA 3
Peri Peri Roasted Cashews
Karma Nuts
E NOVA 3
Sea Salt Roasted Cashews
Karma Nuts
E NOVA 3