Barcode: 4820026700113
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 579.0 kcal |
| Fat | 41.7 g |
| of which saturated | 4.2 g |
| Carbohydrates | 35.4 g |
| of which sugars | 25.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 15.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Sonnenblumenkerne geröstet und gemahlen 54,6%, Zucker, Invertzuckersirup, _Erdnüsse_ geröstet, Seifenkrautextrakt, Aroma, Säuerungsmittel Citronensäure.
Allergens
peanuts
Additives
e330
Related Products in Snacks
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3