Barcode: 5018076100628
Halva
by sunita
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
eu agriculture
gr bio 01
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 533.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 5.9 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 34.0 g |
| Fiber | 5.8 g |
| Proteins | 13.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sesame broyé 52%,miel 48%
Related Products in Frozen Foods
Philly cheesesteak bites
D NOVA 4
Vegetarian Indian Curry With Beyond Chicken
Beyond meat
A NOVA 4
Vegetarian Korean Bbq With Beyond Chicken
Beyond meat
B NOVA 4
Vegetarian Vietnamese Lemongrass With Beyond Chicken
Beyond meat
B NOVA 4
Reuben bites
D NOVA 4
Pork bbq with a sweet & spicy bbq sauce
D NOVA 4
Wood fired pizza
M&S
D NOVA 3
Byron's, Pork Bites With Sauce, Bbq
Rich Products Corporation
D NOVA 4
Beyond Meat, Vegetarian Roasted Sweet Potato Chili With Beyond Beef
Beyond meat
B NOVA 4
Mac & Cheese Bites, Three Cheese
Gastro grub
D NOVA 4
Pastas Puttanesca With Plant-Based Awesome Grounds
B NOVA 4
Stuffed pretzel bites
E NOVA 4