Barcode: 0072878285360
Herdez, whole jalapenos
by Herdez
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 15.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.1 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 3.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 4.7 g |
Ingredients
Jalapeno peppers, water, carrots, soybean oil, iodized salt, distilled vinegar, onions, garlic powder, bay leaves and oregano.
Related Products in Salted Snacks
Marketside All Natural Extreme Cheddar Cheese Smoked Sausages
C NOVA 3
Sliced black olives
D NOVA 3
Great value, diced jalapeno peppers, hot
Great Value
A NOVA 3
Sliced Pickled Beets
Great Value
B NOVA 3
Kosher Baby Dill Pickles
Price First
D NOVA 4
Homestyle squeezable sweet relish
Great Value
D NOVA 4
Bread &butter chips pickles
Price First
D NOVA 4
Sun-Dried Tomatoes In Sunflower Oil & Extra Virgin Olive Oil
Daily Chef
D NOVA 3
Whole roasted red peppers
C NOVA 3
Deli spears pickles
Price First
C NOVA 4
Sweet wholes pickles
D NOVA 4
Daily chef, whole kosher petite dill pickles
Daily Chef
NOVA 4