Barcode: 00796286
Here matcha latte packets
by Trader Joe’s
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.7 g |
| of which sugars | 59.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 18.2 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Skim milk powder, sugar, dextrose powder, matcha powder, whole milk powder, sea salt, xanthan gum.
Additives
e415
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Vimto sparkling fruit flavored drink
Vimto
E NOVA 4
Premium Coconut Water
Coco Rico
C NOVA 1
Grape Soda, Grape
Old tyme
E NOVA 4
Barbican apple flavor
malt beverage
NOVA 4
Cafe Con Leche Espresso Drink With Milk, Cafe Con Leche
Cafe bustelo
E NOVA 3
Cotton Candy Soda
Faygo
E NOVA 4
Raspberry Lemonade With Pulp From Concentrate, Raspberry Lemonade
Stater bros. markets
E NOVA 4
Cappuccino, Mocha
Cafe bustelo
NOVA 4
Cafe Con Chocolate
Bustelo cool
E NOVA 4
Cappuccino Beverage Mix, French Vanilla, French Vanilla
Cafe bustelo
NOVA 4
Bustelo Cool, Cafe Con Leche, Coffee Drink With Milk
Bustelo cool
E NOVA 4
Mirin Sweet Cooking Rice Wine
Wan Ja Shan
NOVA 3