Barcode: 5000128594233
Hereford Beef Mince
by Co-operative
Labels
assured food standards
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 178.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 4.2 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Beef mince
Related Products in Meats And Their Products
Lightly seasoned mahi-mahi burgers
A NOVA 3
Ahi tuna burgers
A NOVA 4
Sockeye Salmon Burgers
Wegmans
A NOVA 3
Sopressata salame
E NOVA 4
Pork
Wegmans
D NOVA 4
Angus Beef Ground Beef
Wegmans
C NOVA 1
Chicken
Wegmans
B NOVA 4
Veggie burgers
B NOVA 4
Teriyaki ahi tuna burgers
A NOVA 3
Organic genoa salame
E NOVA 4
Sweet sopressata salame
E NOVA 4
Chicken Sausage
Wegmans
B NOVA 3