Barcode: 4008100120761
Himbeer Essig
by Hengstenberg
Processing
NOVA 4
Labels
unter schutzatmosphäre verpackt
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 30.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.6 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Essig |aus 1/3 Wein, 2/3 Branntwein, 5% Saure, naturvergoren. : Branntweinessig (33%6) raubensaftkonzentrat Himbeersaft konzentrat (1%), natürliches Himbeer Aroma, natürliches Aroma, Antioxidations mittel Kaliummetabisulfit
Related Products in Condiments
Amy's, premium organic pasta sauce, family marinara
Amy's
C NOVA 3
Cooking sauce
Boar's Head
E NOVA 3
Amy's, premium organic pasta sauce, tomato basil
Amy's
C NOVA 3
St. louis style pork spareribs in boar's head gourmet barbecue sauce, st. louis style
Boar's Head
D NOVA 4
Salsa
Amy's
B NOVA 3
Amy's, premium organic pasta sauce, family marinara
Amy's
B NOVA 3
Tomato basil pasta sauce
C NOVA 3
Raye’s Spring Maple Mustard
Fontana
D NOVA 4
Organic pasta sauce
B NOVA 3
Salsa
Amy's
B NOVA 3
Organic pasta sauce
C NOVA 3
Amy's, organic pasta sauce, tomato basil
Amy's
B NOVA 3