Barcode: 0042285009552
Raye’s Spring Maple Mustard
by Fontana
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Deep well water, blended whole mustard seeds, distilled vinegar, salt, maple sugar, evaporated cane juice, chili, caramel coloring.
Additives
e150c
Related Products in Condiments
Bacon cheddar dip, bacon cheddar
D NOVA 4
Rose harissa paste
Marks and Spencer
D NOVA 4
Jalapeno fiesta dip made with sour cream, jalapeno fiesta
E NOVA 4
Chive dip
E NOVA 4
French onion dip, french onion
D NOVA 4
FRENCH ONION Dip
Prairie Farms
D NOVA 4
French Onion Dip
Riggins
D NOVA 4
All Purpose Seasoning
La Cena
E NOVA 4
Tzatziki dip
D NOVA 4
Adobo with cumin con comino
E NOVA 3
Roasted red pepper dip
D NOVA 4
Spicy ranch dip
E NOVA 4