Barcode: 4062300342811
Hippies
by HiPP
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
eu organic
non eu agriculture
at bio 301
eu agriculture
eu non eu agriculture
no added sugar
without sweeteners
Available in
germany, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 11.6 g |
| of which sugars | 11.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apfel, Mirabelle, Pfirsich
Related Products in Desserts
Torta Helada
grido
C NOVA 4
Arroz con leche con chocolate(10732)
Tregar
NOVA 4
Grido
Frido
E NOVA 4
Vainilla Split
Grido
E NOVA 4
Baskin Robbins, Reeses Soft Serve Parfait, Mini
Baskin Robbins
C
Tregar Arroz con Leche con Canela
tregar
D NOVA 4
Not Icecream Super dulce de leche
Not,Not Co.
D NOVA 4
Bombón Escocés
grido
NOVA 4
Rice Pudding (Cinnamon flavor)
Tregar
NOVA 4
Bombomzin Sabor Baunilha
Garoto
E NOVA 4
Bongelata sabor tiramisú
Trendy
C NOVA 4
Not Icecream Cookies & Cream
Not,Not Co.
D NOVA 4