Barcode: 4062300329065
Hirse kringel
by Hipp
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
organic
eu organic
no flavors
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 386.0 kcal |
| Fat | 2.0 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 81.1 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 9.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
34% Bio-Vollkornhirse, Bio-Mais, Bio-Reis
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pecan Nuts
Tesco
B NOVA 1
Mixed Nuts
Tesco
C NOVA 1
Tesco Clementine Or Sweet Easy Peeler Pack 600G
Tesco
B NOVA 4
Almonds
Tesco
A NOVA 1
Sunflower seeds
tesco
A NOVA 1
Tesco Fruit & Nut Mix
Tesco
D NOVA 3
Tesco Cashew Nuts
tesco
B NOVA 1
Pistachio Nuts
Tesco
B NOVA 3
Tisane Violette d'Été
Les Trésors de Violette
B NOVA 4
Pulpes de Tomates
Cirio
B
Whole blend Organic Piadina Flatbreads
Crosta & Mollica
C NOVA 3
Pumpkin Seeds
tesco
A NOVA 1