Barcode: 0041271021462
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 233.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 6.7 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, cane sugar, palm oil, contains 2% or less of each of the following: sodium caseinate* (a milk derivative), dipotassium phosphate, natural and artificial flavors, mono and diglycerides, sodium stearoyl lactylate, polysorbate 60, carrageenan, salt.
Additives
e340
e340ii
e407
e435
e471
e481
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Aceite girasol esp.freir
Carrefour
B NOVA 2
Café suave
Carrefour
B NOVA 1
Brotes tiernos Delicius
Carrefour
B NOVA 1
Picatostes Fritos Sabor Ajo
Carrefour
D NOVA 4
Aceite de girasol especial freir
Carrefour
B NOVA 2
Ensalada capriccio
Carrefour
B
Café intenso
Carrefour
B NOVA 1
Rúcula
Carrefour
A NOVA 1
Patatas fritas paja
Carrefour
C NOVA 3
Picatostes fritos sabor natural
Carrefour
D NOVA 4
Café desCaféinado
Carrefour
B NOVA 1
Café extrafuerte
Carrefour
B NOVA 1