Barcode: 0041271027174
International delight, hot chocolate, milk chocolate
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 83.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 16.3 g |
| of which sugars | 13.3 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Ultra pasteurized skim milk, cane sugar, cream, contains 2% or less of: cocoa (processed with alkali), salt, natural and artificial flavors, modified corn starch, carrageenan.
Additives
e407
Related Products in Dairies
Raclette 3 saveurs - Poivre, Nature & Ail des ours
Delhaize
D NOVA 3
Fromage Oudendijk jeune
Delhaize
D NOVA 4
Gouda mi-vieux
oudendijk
D NOVA 4
Cheddar
Delhaize
D NOVA 4
Petit brie de caractère
Delhaize
D NOVA 3
Crème dessert au chocolat
Delhaize
C NOVA 4
Lait sans lactose
Delhaize
B NOVA 1
Raclette
Delhaize
D NOVA 3
Yaourt au Lait de Brebis Nature
Delhaize
B NOVA 1
Mimolette
Delhaize
D NOVA 4
Mozzarella râpée
Delhaize
D NOVA 3
Roquefort
Delhaize, Taste of Inspirations
E NOVA 3