Barcode: 8053369401461
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 224.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 29.0 g |
| of which sugars | 7.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Ripieno 65%: cavolo, carote, cipolla, oli e grassi vegetali (girasole, SOIA, colza, mais, ARACHIDI, palma), sale, esaltatore di sapidità: E635, pepe bianco. Impasto 35%: farina di FRUMENTO, acqua, oli e grassi vegetali (girasole, SOIA, colza, mais, ARACHIDI, palma), sale
Allergens
gluten
peanuts
soybeans
Additives
e635
Related Products in Meals
Creamy Chicken and Veg Soup
La Zuppa
C NOVA 3
Creamy Mushroom Soup
La Zuppa
B NOVA 3
Pea and ham
Campbell's,Country Ladle
B NOVA 4
Minestrone
Campbells,Campbells Country Ladle
C NOVA 3
Creamy Chicken & Vegetable Soup
La Zuppa
B NOVA 3
spaghetti bolognese
Woolworths
C NOVA 3
lazuppa roasted pumpkin soup
E NOVA 3
Potato salad
Woolworths
C NOVA 4
Chicken Satay with Jasmine Rice
Woolworths
C NOVA 4
Hearty Chicken & Vegetable Soup
La Zuppa
B NOVA 3
Beef tortellini in mushroom sauce
Woolworths
C
CHICKEN & VEGETABLE SOUP
LA ZUPPA
B NOVA 3