Barcode: 0092825012177
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 98.3 g |
Ingredients
Salt, sodium silicoaluminate, dextrose, potassium iodide 0.006%, sodium bicarbonate.
Additives
e500
e500ii
e554
Related Products in Condiments
DESSERTSAUCE ERDBEER
Billa
D NOVA 4
Gyoza Dipping Sauce
Trader Joe's
C NOVA 4
Aceto Balsamico Di Modena
Penny,Best Moments
NOVA 2
Peperoni & Noci
Star
E NOVA 3 Eco-Score D
Süss-Saure Soße
Ben's Original, Uncle Ben‘s
B NOVA 4
Yellow Mustard
Great Value
D NOVA 4 Eco-Score B
Sauce for Bolognese
Dolmio
A NOVA 4 Eco-Score E
Lemon Basil Vinaigrette
Newman's Own
E NOVA 4 Eco-Score D
Japanische Teri Yaki Sauce
Fairtrade Original
B NOVA 4
Enchilada
Specially Selected
C NOVA 4
Remulade
Skandinavic's, ALDI Skandinavic's
C NOVA 4
CHICKEN GRAVY
McCormick
NOVA 4