Barcode: 8422410313167
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 74.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 13.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Llet parcialment desnatada, sucre de canya (9,3%), proteïnes de la llet i lactosa (llet) i ferments làctics (llet).
Related Products in Beverages
Iced tea
Essential Everyday
E NOVA 4
Sugar sweetened iced tea mix
Supervalu Inc.
NOVA 4
Unsweetened iced tea
B NOVA 4
Sweetened peach tea
E NOVA 4
Natural spring water
B NOVA 1
Half n' half lemonade iced tea
E NOVA 4
Green tea
D NOVA 4
Green tea with ginseng and honey
D NOVA 4
Milk chocolate flavored hot cocoa, milk chocolate
NOVA 4
Iced tea
Essential Everyday, Supervalu Inc.
NOVA 4
Sweet tea
E NOVA 4
Sweet tea
E NOVA 4