Barcode: 8437018451074
Iogurt original Eco
by La Torre
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
catalan council of organic production
km0
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 74.0 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| of which saturated | 2.3 g |
| Carbohydrates | 6.2 g |
| of which sugars | 6.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pasteurized fresh organic whole cow's milk, skimmed organic milk powder, lactic ferments (MILIK)
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Прясно краве мляко 3%
Pilos
B NOVA 1 Eco-Score D
Activia Vanille
Activia, Danone
C NOVA 4 Eco-Score B
Kräuterbutter Kerrygold
Kerrygold, 2
E NOVA 4 Eco-Score E
Fondue Bio
Tiger
D NOVA 3 Eco-Score B
Mozzarella di bufala campana aop
Carrefour
D NOVA 3 Eco-Score C
Latte parzialmente scremato
Latteria
B NOVA 1 Eco-Score C
Fettarmer Joghurt mild
K-Classic
NOVA 1
Full cream milk
Chitale
E NOVA 1 Eco-Score D
Mon Chou verse roomkaas
MonChou
D NOVA 4 Eco-Score B
Skyr Geramont
GeramontSavencia
C NOVA 4 Eco-Score D
Gouda Schmelzkäse
Gut & Günstig, Edeka
E NOVA 4 Eco-Score D
H-Vollmilch
edeka Bio
C NOVA 1 Eco-Score D