Barcode: 0029564028428
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 89.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.7 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Scallops, sodium tripolyphosphate, water
Allergens
molluscs
Additives
e452
e452vi
Recipes with Similar Ingredients
Frozen Fruit Salad
8 ingredients
Frozen Chicken Breasts In Microwave
2 ingredients
Raspberry Velvet
6 ingredients
Maccadamion Crusted Mahi Mahi
6 ingredients
Turkey and Asparagus Rolls
7 ingredients
Layered Chili Bake
7 ingredients
Layered Chili Bake
7 ingredients
Shortbread-Raspberry Gratin
5 ingredients
Corn & Black Bean Relish
6 ingredients
Chocolate-Raspberry Gratin
5 ingredients
Blackberry Grunt
13 ingredients
Gratin of Raspberries
5 ingredients
Related Products in Seafood
Certified harvest, flounder fillets
Certified Harvest
A NOVA 4
Flounder fillets
Double Blue
A NOVA 4
Salmon Portions
Double Blue
A NOVA 4
Salmon Portions
Double Blue
A
Solid White Albacore, Wild Tuna, In Water, No Salt Added
Sea Tales
NOVA 1
Colossal Coconut Shrimp
Certified Harvest
D NOVA 4
Certified harvest, swai fillets
Certified Harvest
C NOVA 4
Skinless and boneless tilapia fillets
A NOVA 4
Skin-on and boneless mahi mahi portions
Double Blue
A
Solid light tuna in olive oil
Rio Mare
C
Swai Fillets
Double Blue
C
Cod portions
Double Blue
A NOVA 4