Barcode: 5011040025408
Irish Brown Soda Bread
by Odlums
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no preservatives
green dot
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 61.4 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.4 g |
| Salt | 2.7 g |
Ingredients
Wholemeal Wheat flour, Wheat Flour, Raising Agents, Sodium Carbonates, Calcium Phosphates, salt
Additives
e341
e500
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Manzana roja
Frubis
C NOVA 1
Pão da Lagoinha
Maranata
NOVA 3
Kokos Margarine
Migros
D NOVA 4
unboring snack salt
qampo
C
Cereais, chicória + café
Delta
NOVA 1
Arrepiados de Amêndoa
Pastigest
D NOVA 3
Pão de Mistura Trigo e Centeio
Pão do Sabugueiro,Grande Forno
C NOVA 4
Piña deshidratada
Frubis
C NOVA 1
Cereais + Café Solúvel
Delta
NOVA 1
HERDADE DOS COTEIS
HERDADE DOS COTEIS
NOVA 2
Polvo em azeite
B NOVA 2
nectar de poire Williams du Valais
NOVA 3