Barcode: 0089036212052
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 76.7 g |
| of which sugars | 76.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pure cane sugar, water, natural flavors, citric acid, sodium benzoate (to preserve freshness), potassium sorbate (to preserve freshness).
Additives
e202
e211
e330
Related Products in Sweeteners
Sirop D'agave Neutre
Meneau
D NOVA 1
Sucre Glace
La pateliere
E
Sucre vanillé à la vanille bourbon
La Pateliere
E NOVA 2
Sirop Tropical
Carrefour
D NOVA 4
Sirop d'agave
Maison Meneau
NOVA 1
Sucre vanilliné renforcé à la vanille
Lechampion
E NOVA 4
Sucre Vanillé à La Vanille Naturelle Bourbon
Mamie Nova
E
Sirop d'agave
Maison meneau
D
SIROP AGAVE
Maison meneau
D
Sucre Blond de canne Morceaux
Carrefour BIO
E NOVA 2
Sucre blond de canne en poudre Bio
Carrefour BIO
E NOVA 2
Sirop d'agave bio
MAISON MENEAU
C