Barcode: 4008071090285
Jägertee
Processing
NOVA 4
Labels
fsc
fsc mix
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fruchtkelche von Hibiskusblüten, Apfelschalen, Brombeerblätter, Säuerungsmittel: Weinsäure, Aroma, Süßholzwurzel, Hagebuttenschalen, Holunderbeeren (0,5%), Orangenschalen, schwarze Johannisbeerblätter, Heidelbeeren.
Additives
e334
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
The Capital Grille, Port, 3 Oz
The Capital Grille
E
Lait Ribot de Bretagne
Bridel
B NOVA 1
Sheetz, Hot Kona Mocha Latte
Sheetz
E
Lait ribot
Bridel
C NOVA 1
Wawa, Frozen Chai Tea Latte, 24 Oz
Wawa
B
Starbucks, Strawberry Acai Starbucks Refreshers Beverage, Grande
Starbucks
B NOVA 4
Lait Ribot Bio
Bridel
C NOVA 3
Bob Evans, Caramel Cappuccino
Bob Evans
D
Blonde de garde
Meteor
NOVA 4
California Pizza Kitchen, Original Flavored Frozen Lemonade
California Pizza Kitchen
E
Culver's, Chocolate Shake, Short
Culver's
E
Kéfir de lait
Lactel
B NOVA 1