Barcode: 3155253025977
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 3.8 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lait demi-écrémé Vitamine D, ferments lactiques (lait), levures
Allergens
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
H-Milch 3,5% Fett
Aldi, Milsani
C NOVA 1
Haferdrink natur
Gut Bio
C NOVA 3
Sojadrink - Naturell
Aldi, Bio, Mona Naturprodukte
B NOVA 1
Bio-Haferdrink - Mandel
Aldi, Bio
C NOVA 3
Hafer Drink Schoko
Gesundkostwerk Deutschland GmbH
D NOVA 4
Multivitamin-Nektar
Aldi, Fair, HPF Getränke
D NOVA 3
H-Milch 1,5%
Milsani
B
Mango-Orange-Maracuja-Nektar
Aldi, Fair, HPF Getränke
D NOVA 3
Apfelsaft
HPF Getränke Ges. m. b. H., riod'oro
C NOVA 1
Reine Buttermilch
Aldi, Milsani, T. M. A. Handelsgesellschaft
B NOVA 1
Trauben-Direktsaft
Rio d'Oro,riha WeserGold
E NOVA 1
Schweizer Pfefferminztee mit Honiggeschmack Getränk
Domaco
C NOVA 4