Barcode: 0648194500113
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 62.5 g |
| of which sugars | 56.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cane sugar, blackberries, water, fruit pectin, citric acid.
Additives
e330
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pommes Noisettes
Findus
C NOVA 4 Eco-Score B
sonnengetrocknete Tomaten
DM
B NOVA 3
Black Walnut Oil
Hammons
C
Tomaten Snack
Dr. Karg‘s
E NOVA 3 Eco-Score A
Tasty Noodles
AsiaGreen garden
NOVA 4 Eco-Score B
Vitalis Knuspermüsli Weniger Süß Knusper pur ohne Rosinen
Dr. Oetker, Vitalis
C NOVA 4 Eco-Score B
Bio Knuspermüesli
naturaplan
C NOVA 4 Eco-Score C
Pindakaas Karamel Zeezout
De Pindakaaswinkel
D Eco-Score D
K-Bio Himbeer Konfitüre vegan
D NOVA 4 Eco-Score C
Falafel
ICA
B NOVA 3
Pfirsiche, halbe Frucht, leicht gezuckert
K-Classic
B NOVA 4
Vegetable Potato Mix with Parsley & Chive Butter
Deluxe Lidl
C NOVA 3