Barcode: 0017077410168
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 122.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 23.9 g |
| of which sugars | 21.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Cultured low fat milk, evaporated cane juice, nonfat dry milk, tapioca maltodextrin, natural raspberry flavor, natural green tea flavor, natural flavors, stabilizer (guar gum, carob bean gum), beet juice (color), active kefir cultures.
Additives
e410
e412
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chip plantain sweet
Turbana
E NOVA 3
Roasted Pumpkin Seed Oil
Stony Brook,Whole Hearted Foods, Stony Brook WholeHeartedFoods
C
Pepitas
Stony Brook WholeHeartedFoods
B NOVA 3
Shwartz, Jam, Raspberry
S & P Distributing Inc.
D NOVA 4
Jam
Shwartz
NOVA 4
Chip plantain chili lime
Turbana
D NOVA 4
Plantain chips
Turbana
C NOVA 3
Tostadas Zwieback Integrales
B NOVA 3
Italian Style Artisan-Cut Croutons
Ian's
C NOVA 4
Geroosterde muesli zaden
Albert Heijn
A NOVA 3
Brussels Sprouts
Stump's
D NOVA 3
Freche Freunde 100% Erdbeere
Erdbär
D