Barcode: 8033247770117
Kefir bio
by Bionova
Labels
no gluten
organic
eu organic
it bio 002
kefir bio 100 naturale
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
LATTE BIOLOGICO, fermenti lattici kefir (genere: Lactobacillus, Lactococcus, Leuconostoc, Saccharomyces, Acetobacter), M Lb acidophilus LMG S-27762. RDA Lb raccon IT BIO O02 Agricoltura ITALIA Controllato e Certificato da Codex S.r.l. rganiomo di Controllo autorizzato dal MIPA.A.F. IT BIO 002 Operatore controllate n. B834 %24
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
STARBUCKS Sumatra
Dark single origin coffee sumatra, STARBUCKS, by NESPRESSO
NOVA 1
cafe arabica instant coffee packets
NOVA 4
Energético Red Bull Morango e Pêssego Edition 250ml
E NOVA 4
Dolce Gusto Nesquik
Dolce gusto,Nescafé,Nescafé Dolce Gusto
C NOVA 4 Eco-Score C
STARBUCKS by NESPRESSO Italian Style Roast 10 capsules
Italian roast, Medium italian roast-nes, STARBUCKS, by NESPRESSO
NOVA 1
Pomme
Carrefour
C NOVA 1 Eco-Score C
Pamplemousse 100% pur jus Jus de pamplemousse rose avec pulpe. Flash pasteurisé. Réfrigéré.
Carrefour
B NOVA 1 Eco-Score D
100% Coconut Water
Coles
B NOVA 1 Eco-Score E
Vita Cola - Original
Thüringer Waldquell
E NOVA 4
3 Agrumes
carefour
C NOVA 1 Eco-Score D
1664 0,0% Bière blonde sans alcool 33 cl
1664,Kronenbourg
B NOVA 4 Eco-Score D
Auchan LUNGOINTENSE rond et équilibréCapsules aluminium
Auchan
NOVA 1