Barcode: 8431876115680
Kefir Cabra
Labels
organic
eu organic
es eco 002 cm
green dot
nutriscore
nutriscore grade b
shc
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 79.0 kcal |
| Fat | 5.1 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Leche ecológica entera de cabra, fermentos lácticos y levaduras de gránulos de kéfir.
Allergens
milk
Related Products in Beverages
Turmeric latte mix
NOVA 4
SIROP DE GINGEMBRE
The Ginger Party
NOVA 3
Eau De Rose
Cortas
B
Lactation drink mix
E NOVA 4
Double ginger drink with a splash of apple
Food Market Management Inc.
E NOVA 3
Maple syrup
D’gari
NOVA 4
Turmeric latte mix
NOVA 4
Magic Milk Straws
Nickelodeon
NOVA 4
Inkivääriolut, Bottoms Up!
The co operative
E NOVA 3
Ginger Soother
Food Market Management Inc., The Ginger People
D NOVA 3
Ginger Soother
Food Market Management Inc., The Ginger People
E NOVA 3
Up bottoms ginger beer
The Ginger People
E NOVA 3