Barcode: 0796252100031
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 166.7 kcal |
| Fat | 16.7 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Cultured pasteurized grade a milk & cream, condensed skim milk, whey protein concentrate, pectin and salt.
Recipes with Similar Ingredients
Grapefruit, Almond, Gin And Labne Buche De Noel
37 ingredients
Baked Potato With Nuts
10 ingredients
Walnut Fruit Bread With Labne
16 ingredients
Lamb Sausages With Labne, Dukkah And Tomato Salad
20 ingredients
Turkish Spiced Meatballs With Pomegranate Yogurt Sauce
13 ingredients
Pita And Labne
18 ingredients
Fresh Herbs Labne Toast
9 ingredients
Minted Yogurt Sauce
6 ingredients
Herbed Cucumber Radish Tea Sandwiches Recipe
11 ingredients
Cook The Book: Greek Yogurt Gelato
5 ingredients
Walnut Fruit Bread With Labne
16 ingredients
Mango Lime Fool with Dates
7 ingredients
Related Products in Dairies
Vanilla greek nonfat yogurt, vanilla
A NOVA 4
Vintage cheddar
Marks & Spencer
D
Greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Medium white salsa conqueso
D NOVA 4
Light egg nog
E NOVA 4
Stadium style cheddar dip
D NOVA 4
Cornish Cove Cheddar
Marks & Spencer,M&S
D
Greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Mango & Passion Fruit & Greek Style Yogurt Snack Pot
Marks & Spencer
C NOVA 3
Greek nonfat yogurt
A NOVA 4
Greek nonfat yogurt
A NOVA 1
Strawberry greek nonfat yogurt, strawberry
A NOVA 4