Barcode: 3273220539385
Kefir de cabra
by Vraí
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
1 for the planet
es eco 024 mu
made in spain
es eco 024
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 84.0 kcal |
| Fat | 5.5 g |
| of which saturated | 4.2 g |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 3.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
leche pasteurizada de cabra", fermentos lácticos y levaduras seleccionadas entre los cuales Kéfir
Allergens
milk
Related Products in Beverages
Sahne Kefir auf Pflaume/Walnuss
Milsani
E NOVA 4
Protein Milkshake (Salted Caramel Flavour)
Cowbelle
C NOVA 4
pils
stephans bräu
NOVA 3
Tasty twist of Lemon & Lime
7up
NOVA 4
Tropical Bay Mehrfrucht-Erfrischungsgetränk 14er-Pack
Rio d'oro
E NOVA 4
premium Karls Krone gold
KarlsKrone
NOVA 3
Schwip Schwap Zero
Pepsico, Schwip Schwap
B NOVA 4
Holunderblüte In Apfel-birne Mit Stillem
C
Bio smothie
Hipp
E NOVA 1
Schokomilch
Gut Bio
C NOVA 4
Kefir Fettarmer Kefir mild natur
Milfina
B NOVA 1
Dizzy Grizzly Hazy IPA
Bergkönig
NOVA 3