Barcode: 14365478
Kéfir Natural
by Hacendado
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 74.0 kcal |
| Fat | 4.2 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 5.1 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Leche pasteurizada de vaca, nata (leche de vaca pasteurizada), leche en polvo desnatada pasteurizada de vaca y fermentos lácticos kéfir (cepas de Lactococcus, Leuconostoc, Lactobacillus y Streptococus).
Allergens
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Thé matcha menthe poivrée
La Vie Claire
B NOVA 1
Kombucha Curcuma-Gingembre
La Vie Claire
C NOVA 3
Eau de coco
La Vie Claire
B NOVA 1
Thé noir - Earl Grey Bergamote
La Vie Claire
B
Desserts de kéfir nature
La Vie Claire
B NOVA 1
Kéfir nature
La Vie Claire
C NOVA 1
Vinaigre de vin atomatise a la framboise
La Vie Claire
NOVA 4
Kefir de fruits citron
La Vie Claire
B NOVA 3
Boisson au soja
La vie claire
NOVA 4
Kéfir nature
La Vie Claire
C NOVA 1
Soja à la vanille
La vie claire
B NOVA 4
Boisson riz épeautre amande
La Vie Claire
E NOVA 3