Barcode: 8431876283136
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 6.8 g |
| of which saturated | 4.1 g |
| Carbohydrates | 6.1 g |
| of which sugars | 6.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Leche (Sin Lactosa 7% M,G), Azúcar, Proteínas De La Leche ,* Fermentos Lácticos, * Fermentos: Lactococcus Lactis, Lactococcus Cremoris, Lactobacillus Lactis, Lactobacillus Acidophilus, Streptococcus Thermophilus, Bifidobacterium Lactis, Lactobacillus Helveticus
Allergens
milk
Related Products in Beverages
Kefir mango yogurt
Waitrose
D NOVA 4
Robinsons lemon Squash
Robinsons
C NOVA 4
Indian tonic water
Essential Waitrose, Skittles
D NOVA 4
Dutchy Organic Italian Pinot Grigio
Waitrose
NOVA 3
Skimmed Milk
Essential Waitrose
B NOVA 1
FRUIT & BARLEY SUMMER FRUITS
ROBINSONS, Robertsons
NOVA 4
Impulse
Impules, Waitrose
Shaoxing rice wine for cooking
Waitrose
NOVA 4
Ginger Beer No Added Sugar 2 Litres
waitrose
C NOVA 4
Fruit & Barley Peach
Robinsons
C NOVA 4
Pink grapefruit squash
Waitrose
B NOVA 4
India Pale Ale British Sovereign
Waitrose,Duchy Organic,Wychwood
NOVA 3