Barcode: 4056489465249
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.3 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 3.9 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Semi skimmed pasteurised cow's milk, lactic acid culture (contains milk), kefir culture (contains milk).
Allergens
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Apple 100% Juice From Concentrate, Apple
E NOVA 1
KING MIX Achocolatado em pó
King mix
B NOVA 4
mokate cappuccino vanilla
Mokate
NOVA 4
White Castle, Crave Cooler Fanta Wild Cherry, Large
White Castle
B
Sonic, Frozen Lemonade, Large
Sonic
E
Cola Light
K Menu
C NOVA 4
Electrolyte water, lemon
B NOVA 4
Smoothie Banana mix
Jütro
C NOVA 1
Agua purificada
A NOVA 1
Agua Mineral Natural Carbonatada
Topo Chico
B NOVA 1
Watermelon Flavored Carbonated Mineral Water, Watermelon
Perrier
B NOVA 4
Frutta Joy zero - Mango e mela zero
Refresco
D NOVA 4