Barcode: 8901047610523
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 4.9 g |
| of which saturated | 1.8 g |
| Carbohydrates | 6.2 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
water, onion, tomato, sunflower oil, desiccated coconut powder (2,7%), kolhapuri dry masala, ginger, garlic, tamarind, white sesame seed (sesame seed, salt, red chilli (0,8%) poppy seeds, green coriander, turmeric powder and asafoetida,
Related Products in Condiments
Fused Teriyaki
Fused
E NOVA 3 Eco-Score B
Bio-Streichcreme Kichererbse, Paprika und Chili
Rewe Bio
C NOVA 3
Brun Saus
Toro
C NOVA 4
Remoulade
Thomy
D NOVA 3 Eco-Score C
Katsu curry
Fused by fiona
D NOVA 3
PINEAPPLE SALSA
Santa Maria
B
Chow mein stir fry sauce
Fused by Fiona
D NOVA 3
Organic tomato sauce
Kirkland
A NOVA 3 Eco-Score B
Fused Thai Green Curry
Fused by Fiona
C NOVA 3
Honig Senf Sauce
Händlmeier
D NOVA 3 Eco-Score C
Pesto alla Genovese
Tesco
D NOVA 4 Eco-Score C
Basil Pesto
Kirkland Signature
NOVA 3 Eco-Score D