Barcode: 0630614000044
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 243.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 42.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 14.3 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 5.8 g |
Ingredients
Kombu
Recipes with Similar Ingredients
Rice The Japanese Way
4 ingredients
Dashi Stock (Konbudashi)
3 ingredients
Sweet Miso Soup With Baby Turnips
7 ingredients
Konbu Dashi
2 ingredients
Bonito Dashi
3 ingredients
Zoni
10 ingredients
Kombu Seaweed Salad
8 ingredients
Vegan Aduki Bean Pumpkin Stew
5 ingredients
7 Day Diet Fat Burning Cabbage Soup
14 ingredients
Japanese Take-Out Miso Soup
8 ingredients
Dashi - Alton Brown
3 ingredients
Vegetarian Quinoa Casserole
8 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Soft, smooth white bread
Eureka!
D NOVA 4
Calrose rice
B
Extra fancy long grain enriched rice
B NOVA 1
Medium grain white calrose rice
B
Cracked Wheat Sourdough
The Rustik Oven
NOVA 3
Bold California Sourdough
The Rustik Oven
C NOVA 3
Sourdough Bread
The Ristik Oven
NOVA 4
Sourdough bread, sourdough
C NOVA 3
Hearty Grains & Seeds Bread
The Rustik Oven
NOVA 4
Marble rye bread
C NOVA 4
Deli style thick sliced french bread, french
D NOVA 4
Deli style french dip rolls, french
C NOVA 4