Barcode: 0818762000349
Kombucha Gingembre
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
canada organic
Categories
Available in
canada, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 13.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.2 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau filtrée, sucre de canne*, culture de kombucha, thé blanc*, jus de gingembre frais*, thé noir*, thé vert*, gomme de xanthane. *Bio
Additives
e415
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Chicória
Hacendado
NOVA 1
Rooibos y mango
Hacendado
NOVA 4
Café en grano natural
Hacendado
NOVA 1
Cacao instant
Hacendado
NOVA 4
Cápsulas de Café Intenso
Hacendado
Laxsen
Hacendado
Refresco sin gas manzana
Mercadona
D NOVA 4
Café molido Colombia
Hacendado
NOVA 1
Hinojo
Hacendado
B NOVA 1
Café espresso natural
Hacendado
NOVA 1
Café molido descafeinado
Hacendado
NOVA 1
Natural descafeinado
Hacendado
NOVA 1