Barcode: 3770019234013
Kombucha Gingembre Citron
by Koko
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
organic
eu organic
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 14.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau filtrée, sucre de canne blond*, culture de kombucha*, thé vert*, thé Oolong*, arôme naturel de citron*, arôme naturel de gingembre, acidifiant : acide citrique.
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Raspberry Iced tea - Gold peak
Gold Peak
NOVA 4
Orange juice, Pulp-free
Simply Orange
C NOVA 1
IRN-BRU
IRN-BRU
D NOVA 4
Olympic plain Yogurt 2%
Olympic
B NOVA 3
Lait écrémé en poudre instantané
Carnation
NOVA 3
A&W Root Beer
A&W
E NOVA 4
Strawberry Lemonade
Minute Maid
C NOVA 4
Kefir
Olympic
B
Root Beer
A&W
E NOVA 4
Panera Bread, Panera Decaf Coffee, Small
Panera Bread
B
Jalapeño Limeade
Trader Joe's
E NOVA 4
juice
Minute Maid
NOVA 4