Barcode: 0604565053725
Kombucha Ginger-Lemon
by Momo
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
certified b corporation
soil association organic
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 2.9 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 0.6 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Filtered water, kombucha culture, organic raw cane sugar, organic apple juice, organic ginger juice (0.9%), organic tea, organic lemon juice (0.2%).
Related Products in Beverages
Sirop à l'arôme de grenadine
COOP
NOVA 4
Sirop d'Orange Sanguine
Coop
E NOVA 4
Ice Tea Classic
Coop Prix Garantie,Coop,Prix Garantie
C NOVA 4
Sirup - Fleurs de sureau
Coop Naturaplan
E NOVA 3
Lager Bier
COOP
NOVA 3
Multi-Kids
Coop Prix Garantie
E NOVA 4
Sirop framboise
Coop
NOVA 3
energy drink
Coop, Prix Garantie
E NOVA 4
Energy drink
Coop Prix Garantie
C NOVA 4
Suppe, Kokos Linsen Curry
Betty bossi
C NOVA 3
Sirop arôme framboise
COOP
NOVA 4
Chocolat en poudre
Naturaplan
NOVA 3