Barcode: 8437017259091
Kombutxa Green
by Kombutxa
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
eu organic
vegan
catalan council of organic production
es eco 019 ct
no alcohol
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 3.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 0.8 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua, azúcar de caña, albahaca (0,50%), té verde (0,13%) y té matcha (0,06%), de producción ecológica.
Related Products in Beverages
Lucozade orange
Lucozade
D NOVA 4
Pink lemonade
Lucozade
NOVA 4
Boosting
Asda
D NOVA 4
Sport Lite Low Cal Lemon & Lime
Lucozade
C NOVA 4
Orangina Light 420ML
Orangina
B
Lucozade, energy, sparkling orange glucose drink, orange
Lucozade
E NOVA 4
Lucozade
Lucozade
D NOVA 4
Ribena Blackcurrant Light Bottle
Ribena
C NOVA 4
Ribena
Hitachino, Ribena
D NOVA 4
Lucozade Energy
Lucozade
NOVA 4
sport isotonic drink raspberry
D NOVA 4
Lucozade, energy, sparkling glucose drink, original
Lucozade
NOVA 4