Barcode: 20005320
Kondensmilch
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Labels
german agricultural society
gold medal of the german agricultural society
2014 gold medal of the german agricultural society
fsc
fsc mix
made in germany
fsc c020428
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 484.0 kcal |
| Fat | 51.0 g |
| of which saturated | 5.7 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 2.3 g |
| Fiber | 0.1 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Kondensmilch wärmebehandelt, 7,5% Fett, 17,5% fettfreie Milchtrockenmasse.
Allergens
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Selection Mango-Nektar
SolevitaLidl
E NOVA 3 Eco-Score C
Ice tea
Olympus
B Eco-Score B
Nesquik, Kakao
Nestlé
NOVA 4 Eco-Score D
Volvic Juicy; Naturell
Volvic, Danone
D NOVA 4
Tropical Fruit Drink
Woolworths
E NOVA 4 Eco-Score C
Eau Minérale Naturelle
Volvic
A NOVA 1
Tee "Milde Hagebutten-Mischung"
60cm,Meßmer,Meßmer Meßmer
NOVA 1
Lemonade
Merlin's
D NOVA 4
Acai
Red Bull, RedBull
E NOVA 4
Fass Brause Zitrone
Oettinger,
C NOVA 4
Kong Strong Wild Power
Kong Strong, Lidl
E NOVA 4
Flying Power Energydrink Original
Flying Power
E NOVA 4