Barcode: 4005906002215
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Natürliches Mineralwasser, Zitronensaft 4.3%, Glukose-Fruktose-Sirup, Zucker, Grapefruitsaft 1.2%, Mandarinensaft 0.5%, Kohlensäure, Citronensäure, Calciumlactat, Magnesiumcarbonat, Aroma, Cyclamat, Acesulfam K, Saccharin, Ascorbinsäure, Johannisbrotkernmehl, Vitamin E, Vitamin B6, Biotin, Vitamin B12
Additives
e290
e327
e330
e950
e952
e954
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Firehouse Subs, Fanta Grape, 22 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Dunkin' Donuts, Iced Green Tea Sweetened, Medium
Dunkin' Donuts
B
SELECTO Soda 1.5L
Selecto
E NOVA 4
Wawa, Salted Caramel Iced Macchiato, 24 Oz
Wawa
B
Sirop anis
Vedrenne
E NOVA 4
Infusion detox raavi bio
Lobodis
NOVA 4
Wawa, Hot Caramel Latte, 16 Oz
Wawa
C
TGI Friday's, Sangria Rita
TGI Friday's
E
Steak 'N Shake, Reeses Peanut Butter Milkshake, Regular
Steak 'N Shake
E
Jamba Juice, Pomegranate Paradise Smoothie, Large
Jamba Juice
E
Sirop saveur myrtille
Pagès
NOVA 4
Café Ethiopie Pur arabica
Lobodis
NOVA 1