Barcode: 00749541
Lemon Torchietti Pasta
by Trader Joe's
Processing
NOVA 4
Labels
organic
usda organic
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 358.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 1.8 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
Organic Durum Wheat Semolina, Water, Organic Lemon Oil, Organic Turmeric (Color)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pain Multigrains
E NOVA 4
Jus de légumes
Aldi
B NOVA 3
Demi-Pêches au sirop
Queen's Jewels
C NOVA 4
Weiße Riesenbohnen
Greenland, Penny
C NOVA 3
Chips bolognaise
Pirato
D NOVA 4
Riz complet
Bon Ri
B
Mousseline de pommes
Queen s jewel, queen's jewel
A NOVA 3
Cerises du nord
Queen's jewel
NOVA 3
Compote De Pommes
Queen's Jewel
A NOVA 3
Compote pomme-banane
Fruit'n Fun
A NOVA 1
Jus d'orange Bio
Pure fruit
D NOVA 1
Cornichons Tranchés, Süß-sauer
Regalo
C NOVA 4