Barcode: 0216416012319
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 17.9 g |
| Carbohydrates | 10.7 g |
| of which sugars | 10.7 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
White stilton (pasteurized cow's milk, salt, vegetarian rennet, dairy cultures), lemon compote (12%) (water, sugar, lemon juice concentrate, rice starch, flavoring), candied lemon peel (9%) (lemon peel, glucose-fructose syrup, sugar, citric acid as an acidity regulator).
Related Products in Dairies
Queso Fresco tipo Guayanés
Antojos Araguaney
C NOVA 3
Leche condensada
alcampo
E NOVA 3
Semicurado de oveja s/lact
D NOVA 4
Yogurt & frambuesa
Smileat
C NOVA 1
Queso de oveja al romero
Quesos Carmen, Granja Rinya, Carmen
D NOVA 3
Iogurt original Eco
La Torre
B NOVA 3
Queso tierno de oveja
D NOVA 3
Crema de queso con trufa
Quesería Tierras Altas
D NOVA 4
Gouda lonchas
aldanondo
D NOVA 4
Queso manchego ecologico
Campayo
D NOVA 3
Leche condensada
Benestare
E NOVA 3
Queso Semicurado
D NOVA 4