Barcode: 0868524000124
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 414.0 kcal |
| Fat | 27.3 g |
| of which saturated | 13.6 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 27.3 g |
| Fiber | 4.5 g |
| Proteins | 4.6 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Organic palm shortening, organic honey, organic maple syrup, organic coconut flour, arrowroot powder, sweet potato flour, organic lemon juice, lemon extract (oil of lemon, alcohol, water), grass fed gelatin, baking soda, vanilla extract (vanilla bean extractives in water, alcohol), salt.
Additives
e428
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Rosinenstuten
Bäckerkrönung
D NOVA 4
Tortillas Gesalzen
BRAVO
D NOVA 3
Dominosteine Weisse Schokolade
Douceur, Penny, Schulte
E NOVA 4
Bio Hafercookies mit Vollmilchschokolade
Natur Gut,Aachener Zucker und Backwaren Paul Schaeffer,Penny
E NOVA 4
Doppelkeks
Penny
E NOVA 4
Edle Kirsche
Chocola,Penny,Piasten
E NOVA 4
Popcorn karamellisiert
Mike Mitchell's
E NOVA 4
Tortillas Nacho Cheese
BRAVO
E NOVA 4
Panettone mit Rosinen
Douceur,Il Vecchio Forno,Penny
E NOVA 4
Asda Fig Rolls
Asda
D NOVA 4
Flecken Tafel
Penny
E NOVA 4
Bio Hafercookies mit Zartbitterschokolade
Natur Gut,Penny,Aachener Zucker und Backwaren Paul Schaeffer
E NOVA 4